O nás

Kdo jsme

Vlastníkem Domu bratří Čapků je České centrum Mezinárodního PEN klubu, které je součástí samostatných světových společenství PEN s ústředím v Londýně. Sdružují kolem dvaceti tisíc tvůrců – básníků a spisovatelů. Cílem jejich snažení je především svoboda vyjadřování. Český PEN (založený Karlem Čapkem v roce 1925) má nyní cca 200 členů s dvanáctičlenným prezídiem v čele s paní Markétou Mališovou.

Historie

Historie Domu bratří Čapků sahá do roku 1938, kdy započala stavba domu, po kongresu Mezinárodního PEN klubu v Praze z podnětu Karla Čapka a podle projektu architekta Stanislava Tobka, žáka Josefa Gočára. Od roku 2000 je dům na seznamu kulturních památek a v letech 2014 – 2016 prošel celkovou rekonstrukcí s finanční pomocí Pardubického kraje, Ministerstva kultury ČR, sponzorů i jednotlivých dárců. Spisovatel Karel Čapek byl také zdatným fotografem, o čemž se můžete přesvědčit ve stálé expozici v Domě bratří Čapků.

Součastnost

Dům bratří Čapků byl určen pro práci, setkávání i odpočinek českých spisovatelů, pro všechny, kdo mají rádi procházky rozlehlými lesy a projížďky krajem Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů.
Známé Toulovcovy maštale jsou blízko, stejně jako Litomyšl, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Svou polohou a zejména širokou nabídkou aktivit v okolí je Budislav u Litomyšle ideálním cílem pro jednotlivce i skupiny. V současné době je dům k dispozici všem, kdo chce poznávat malebný region Toulovcových maštalí. Svým uzpůsobením je dům vhodný především pro skupinové ubytování, školení, rodinné dovolené, sportovní soustředění, školy v přírodě, teambuildingové aktivity, svatby i jednotlivce.

Přejít nahoru

Poptat termín